Värvilised välisuksed — mida räägib Teie koduuks Teist või Teie perest?

Kas olete kunagi välismaal käies imetlenud sealsete kodude värvilisi uksi ja mõelnud, miks meil, eestlastel, on sageli tagasihoidlikud valged või hallid välisuksed? Nüüd võite ka endale seda lubada: värvilised uksed on tõusev trend. Mõelge, milline näeks teie kodu välja, kui sellel oleks oranž uks. Õnneks on olemas ka lihtne tööriist erinevate värvilahenduste testimiseks.

Põhjamaades, aga ka Eestis, on traditsiooniliselt armastatud selget ja lihtsat arhitektuuri. Valgel majal on enamasti valge, pruun või hall välisuks. Lumiselt valge või sombuse talveilmaga ei eristu need aga maastikust ega paku vaatajale erilist silmailu. Värvieksperdi sõnul vajaks Põhjamaade linnamaastik rohkem värvi. Mis oleks, kui Teie välisuks oleks kreekapäraselt sinine? Ja millise emotsiooni looks kollane uks? 

Classic -Scott -ECO-vihrea

Värviline välisuks äratab teie kodu fassaadi ellu.

Linnaarhitektuurile ja värvikasutusele spetsialiseerunud Norra professor Mette L’Orange julgustab looma värvidega kontraste valge ja halliga. Kui kogu maja värvi muutmine on liiga suur või võimatu ettevõtmine, annab värviline uks rõõmsama atmosfääri.

"Värvid aitavad meil väljendada enda isikupära ja räägivad kes me oleme - või kes me tahame olla. Värvid on oluline osa meie igapäevases suhtluses, näiteks riietuses. Miks mitte rääkida endast ka oma kodu värvide kaudu?"

>> Vaadake kõiki välisuksi

 

Kollased ja oranžid uksed kõnetavad – neid saab ka kahevärvilistena

Jeld-Weni välisuste tootejuht Tara Hall ütleb, et kliendid on hakanud järjest enam värviliste uste potentsiaali ära kasutama.

"Kui varem oli normiks valge välisuks, siis viimastel aastatel on julgetud teha ka kõige pöörasemaid valikuid. Järjest enam julgetakse kasutada erksavärvilisi uksi – näiteks oranž ja kollane. Värviline uks on mänguline detail muidu moodsas, minimalistlikus stiilis majas," räägib Hall.

Character -Drop -yellow -ncs -s -0570-Y10R-01

Särav argipäev: kollane välisuks rõõmustab nii sisenedes kui ka väljudes.

Uks ei pea olema mõlemalt poolt sama värvi. Väljast oranž uks võib olla seest rahulik pastelne. See muudab ukse kodu stiiliga sobivaks. Tänu kahevärvilisele uksele saate mängida välisukse värviga, tekitamata vastuolu interjööriga.

Kaksivarinen -classic -debussy -eco -ulko -ovi -jeld -wen

Kahevärviline välisuks: sisemine värv harmoneerub interjööriga ja välimine fassaadiga. 

 

Valige uksevärv enda maitse järgi - testige erinevaid võimalusi

Värviekspert L’Orange tuletab meelde, et värvid kutsuvad esile tugevaid emotsioone, seetõttu tasub ukse värvi valimisel alustada sellest, mis paneb Teid ennast mugavalt tundma.

"Peaksite ümbritsema end värvidega, mis meeldivad - mitte värvidega, mis on kellegi teise arvates trendikad. Kui Teile meeldib sinine või hall, siis ei tasu valida punast ega kollast ust," ütleb L’Orange.

Enne ukse ostmist saate Door Designer rakenduse abil kodus diivanil uut uksevärvi valida ja katsetada. Peate vaid tegema enda uksest pildi ja saate proovida selle asemele erivärvilisi uksi. 

>> Loe lisa Door Designer äpist

 

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada võimalikult meeldiv külastus. Kui nõustute nende kasutamisega, siis lihtsalt klõpsake jätkamiseks siia. Kui Te ei nõustu küpsiste kasutamisega, lugege siit küpsiste kasutamise põhimõtete ning küpsiste blokeerimise ja keelamise kohta. Küpsiste keelamise korral võib juhtuda, et veebisait ei tööta õigesti ja mõnele alale puudub juurdepääs.