Puidu võidukäigul sisekujunduses ei näi lõppu olevat – puidust või puitspooniga kaetud uksed mõjuvad rahustavalt ja pakuvad silmailu

Puit on sisekujundusse naasnud, et jääda. Modernses kodus valitakse puit eelkõige loodusläheduse ja soojuse tõttu. Kaasaegne sisekujundaja lisab kodule mõõdukalt kvaliteetset puitu muuhulgas ka uste ja liistudega. Puidust või spooniga viimistletud uksed on lihtne võimalus luua koju uudne ja rahustavalt mõjuv atmosfäär.

Puit on paljude teadlike ja kaasaja väärtusi rõhutavate sisekujundajate valik selle vastupidavuse, ökoloogilisuse, looduslikkuse ja kvaliteedi tõttu. Armastatud valge sisustusstiili kõrvale soovitakse nüüd tuua kodudesse soojust looduslike pindade abil, milleks on lisaks mööblile ja põrandamaterjalidele üha sagedamini ka uksed.

JELD-WEN-lujalaakaovi -Steady -412-tammiviilu -vaaka -keittio

Looduslik puidust või spoonkattega uks on mugav võimalus ruumi ilme muutmiseks. Kaunis kask ja pehme pähklipuu on kõige levinumad spoonid, mille mitmekülgne pind värskendab oluliselt ruumi üldilmet.

JELD-WEN-liukuovi -Steady -411-Slide -tammiviilu -vaaka -makuuhuone

Puit on parim väikeses koguses

Puit mõjub moodsas sisekujunduses parimal viisil, kui seda on lisatud ruumi vaoshoitult. Võiks öelda, et less is more, kuid sobiv kogus puitu annab ruumile sooja ja loodusliku varjundi.

Puit tekitab kodus väärika ja ajatu tunde. Kaasaegne sisekujundaja ühendab puitpinna valge, halli ja muude neutraalsete lemmikvärvidega.

 mustat-sisaovet-artikkeli-3

Moodsa sisekujundusega sobivad suurepäraselt kask ja tamm ning romantilise maakodu sisekujunduses sobivad lisaks suurepäraselt veel ka pähklipuu ning valge laki või musta peitsiga viimistletud tamm. Looduslikud puidutoonid loovad valgete seintega kauni kontrasti sõltumata valitud stiilist.

Kõige lihtsam viis puidust või puitspooniga ukse ja sama viimistlusega liistude valimiseks interjööri on sobitada need parketi või puitmööbliga.

JELD_WEN_lujalaakaovi _Steady _411_tammiviilu _tiiliseina -mokki

Puitpinna rahustav mõju on leidnud tõestust

Puitpindade inimest rahustav mõju on teaduslikult tõestatud. Looduslik puit vähendab stressi ja alandab vererõhku. 

Meelerahu tekitava toime saavutamiseks ei pea kõik pinnad olema puidust, vaid juba väikesed puidust pinnad mõjuvad rahustavalt. Puit- või spoonpinnaga uks on lihtne võimalus tuua oma koju tükike loodust ning seda ilma mulla ja sipelgateta.

artikkeli_puupintainen_sisaovi_Unique_Rustic_337_pahkina

 


Soovid rohkem teada?

Vaata kõiki spoonkattega uksi
See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada võimalikult meeldiv külastus. Kui nõustute nende kasutamisega, siis lihtsalt klõpsake jätkamiseks siia. Kui Te ei nõustu küpsiste kasutamisega, lugege siit küpsiste kasutamise põhimõtete ning küpsiste blokeerimise ja keelamise kohta. Küpsiste keelamise korral võib juhtuda, et veebisait ei tööta õigesti ja mõnele alale puudub juurdepääs.