Kuidas valida välisust?

Kellele iga külaline esimesena terekäe ulatab? Ikka välisuksele. Fassaadiga sobiv välisuks on iga maja ehteks ja visiitkaardiks. Meie tootevalikus on klassikalised põhjamaised uksed, mis sobivad hästi levinumate fassaadiviimistlustega - olgu vooderduseks krohv või tellis, laudis või ehiskivi.

Kas eelistate lihtsat ja klassikalist või olete valmis investeerima energiasäästuks?

Clever-sarja Basic välisuksed on klassikalised uksed, mis sobivad igale kodule. 

Clever_line_logo

 

Kui aga teie jaoks on oluline energiasäästlikkus, siis valige ADVANCE-tootesarjast ECO-konstruktsiooniga välisuks ning teie küttekulutused vähenevad märgatvalt!

Advance_line_logo

 

Milline välisuks valida?

Esimese asjana määrake ära kasutuskoht - kas vajate välisust maja peasissekäigu ukseks, majanduskäigu ukseks, keldri või kõrvalhoone ukseks. Kas uks avaneb hoovi poole või tänavale? Kas uksele esitatakse ka tuletõkkenõue? Maja peasissekäiguuks ja majanduskäiguuks ei pea olema alati samad, kuid tervikliku fassaadi eesmärgil soovitame maja kõik välisuksed valida samast tooteseeriast. Näiteks kui peasissekäiguuks on klaasinguga, siis majandusuks võib olla sama seeria umbuks.

Kindlasti soovitame hoonete lõunapoolsel küljel kasutada heledat tooni välisuksi - tume toon kuumeneb päikesekiirguse tõttu ja ekstreemne temperatuuri kõikumine võib kahjustada ukse funktsionaalsust ning viimistlust. Välisukse kohal peab olema vähemalt 7 cm laiune varikatus takistamaks sademete otsest langemist uksele.

 

Kasutuskoht


Clever_line_logo Advance_line_logo

Klassikaline elamu

 • Basic
 • Function

Modernne elamu

 • Basic
 • Function
Peasissekäiguuks
 • Basic
 • Function
Majandussissekäiguuks
 • Basic

 • <Function
Rõduuks
 • Rõduuks
 • Rõduuks
     
Tulemüüridesse, katlamajale -
 • Tuletõkke Function uks

 

 

Tuletõkkefunktsiooniga välisuked

Valitud mudeleid Function välisuste hulgast saab tellida ka tuletõkkeuksena EI30. Klaasinguga tuletõkkeuksed vastavad ka heliisolatsiooninõuetele omades heliisolatsiooniindeksit Rw38db. Tuetõkkefunktsiooniga välisuste U-arv on ≤ 1,0 W/m2K.

 

 

Värvitud või spoonkattega?

Enamik meie välisuksi on kaetud värvitud HDF'ga. Basic seeria uksi saab valge või pruunina, Function seeria välisuksi pakume 6 standardvärvis- valge, pruun, helehall, tumehall, punane ja sinine. Mudelit F2090 saab tellida ka kaetuna termotöödeldud saarespooniga.

Ulko_ovi_tyyleja

 

Umbuks või klaasinguga uks?

Sõltuvalt kasutuskohast valige välisukseks kas umbuks või klaasinguga uks. Basic tooteseeria klaasinguga uksed on Kirgas klaasiga, Function tooteseeria ustel saab valida Kirgas, Satiin ja Cotzwold klaaspaketi vahel. Satiin ja Cotzwold klaasid lasevad valgus läbi, kuid katavad soovimatute pilkude eest, mistõttu sobivad just tänava poole avanevatele välisustele.

Ulko_ovi_umpiovi_ja_lasitettu

 

Uks, laiendiga uks või paarisuks?

Sõltuvalt seinaava laiusest on sageli vaja uksele lisaks kasutada laiendid või hoopiski paarisust. Laiendeid pakume kõikidele Function seeria välisustele- nii kinniseid laiendeid kui ka avanevaid laiendeid. Kinnine laiend on eraldi lengis ning ei sõltu ukse käelisusest- kinnise laiendi saate paigaldada nii vasakule kui paremale poole ust sõltumata ukse käelisusest. Avatav laiend on uksega samas lengis ja komplekti tellides määrake ära ukse käelisus- laiend toodetakse vastavalt ukse käelisusele.

Function ustele pakume ka ülaaknaid.

Ulko_ovi_levikkeella_ja_pariulko_voi

 

Käelisus?

Välisuksed ei ole universaalse käelisusega - enne tellimuse esitamist määrake sobiv käelisus!

 

Tellige ühilduvad lisatarvikud

Kõik meie välisuksed om komplekteeritud lukukorpusega välisuksed on komplekteeritud lukukorpusega. Lisaks tuleb osta lukukomplekt (südamik, rosett, võtmed, pöördsulgur) ning käepide.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada võimalikult meeldiv külastus. Kui nõustute nende kasutamisega, siis lihtsalt klõpsake jätkamiseks siia. Kui Te ei nõustu küpsiste kasutamisega, lugege siit küpsiste kasutamise põhimõtete ning küpsiste blokeerimise ja keelamise kohta. Küpsiste keelamise korral võib juhtuda, et veebisait ei tööta õigesti ja mõnele alale puudub juurdepääs.