KKK - korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused oleme jaganud teemade lõikes:

 

Ostu planeerimine ja ostmine

Kas ma saan uksi osta otse teie tehasest?
Müüme uksi ainult läbi edasimüüjate kaupluste.

Kus ma saan näidisuksi näha?
Edasimüüjate kauplustes on väljas valik tooteid. Edasimüüjate lehel saate soovitud näidisukse järgi leida kaupluse, kus vastav näidisuks on väljas. Infot näidiste kohta küsige meie müügikontorist telefonil 327 8078 või e-maili teel balticsales@jeld-wen.biz

Kui pikk on tarneaeg?
Paljud tooted on meie edasimüüjate laotooted. Kui toode ei ole kaupluse laos, siis olenevalt tootest on tarneaeg tehasest 1-7 nädalat. Täpse tarneaja saamiseks pöörduge edasimüüja poole!

Kas leng kuulub komplekti? 
Siseukse leng ei kuulu komplekti, see tuleb eraldi tellida. Samuti tuleb soovi korral eraldi tellida lävepakk, käepide, tualetisulgur, ventilatsioonirest ja piirdeliistud. Tule- ja helitõkketõkkeuksed, välisuksed, rõduuksed ja aiamajauksed on komplekteeritud ukseplokina ehk uks koos lengiga.

Milline on ukse käelisus ja kuidas seda määrata?
Ust tellides on vaja teada ukse soovitud avanemissuunda ja käelisust. Ukse käelisust määratakse seistes ukse avanemise pool ja avades ust enda suunas.

Parema käe uks - vaadates ust avanemise poolelt jäävad parema käe ukse hinged paremale poole ja käepide vasakule poole. Ust saab avada parema käega.

Vasaku käe uks - vaadates ust avanemise poolelt jäävad vasaku käe ukse hinged vasakule poole  ja käepide paremale poole. Ust saab avada vasaku käega.

 Katisyys_Oven_katisyys_vasen

Vasaku käe uks

 Katisyys_Oven_katisyys_oikea

Parema käe uks

Välisuksed, rõduuksed, aiamajauksed ja tuletõkkeuksed on kõik tänu ripphingedele fikseeritud käelisusega ning sobiv käelisus tuleb esitada ust tellides.

Siseuste käelisus sõltub siseukse tüübist. Sirge servaga siseuksed on kõik universaalse käelisusega. Mantelservaga sümmeetrilised uksed on universaalse käelisusega kuid asümmeetrilisi uksi tellides tuleb näidata soovitud käelisus.

 

Tooted

Kas tavalisi siseuksi tohib kasutada pesuruumi uksena?
Tavalisi puidust siseuksi ei tohi kasutada ruumides, kus on kõrge õhuniiskus, nt pesuruumid. Sellistesse ruumidesse soovitame niiskuskindlamaid puituksi RVK-seeriast, BATH satiinklaasust või SPA klaasuksi. Ruumidesse, kus dušši kaugus uksest on väiksem kui 1,5 m, valige klaasist uksega BATH satiinklaasuks või SPA klaasuks.

Kas profiiluste klaasinguga mudeleid saab tellida ka ilma dekoratiivse kassetita (klaasiristita) või ilma klaasita?
Ei saa. Kõik klaasinguga siseuksed on paigaldatud klaasiga ja mudeli lõikes standartse klaasikassetiga.

Kas välisuksed vastavad EI15 tulepüsivusnõudele?
Function tooteseeria mõned mudelid on tootevalikus EI30 tulepüsivusklassiga. Ruumidesse, millele on esitatud EI15 tulepüsivusnõue, sobivad meie tootevalikust Function EI30 tulepüsivusega uksed. Tuletõkkeust tellides veenduge, et ka ümbritsev sein vastaks sama klassi tulepüsivusnõudele!

Millised klaasuksed paistavad läbi ja millised mitte (näiteks Bath Satiinklaasuks)?
Klaasuste siiditrükitud osa ei paista läbi. Muster on kas Kirgas klaas või toonitud klaas ning muster paistab läbi. Mida lähemal uksele seista seda selgemalt näeb teisele poole ust. Satiinklaasist uksed BATH ja Matta Slide liuguks kumab vari läbi. Oksa mustriga uksed, mis on üleni digitrükitud, ei paista läbi. Saunauksest SMOKE kumab vari läbi väga vähesel määral.

Kas ma saan osta juba olemasolevale saunauksele spetsiaalse saunaukse disainkäepideme?
Meie vertikaalse ja horisontaalse käepideme kinnitus on patenteeritud lahendus ja seetõttu müüme neid käepidemeid ainult koos saunauksega.

Kas  Hoppe klaasuste käepidemeid saab ka eraldi osta?
Klaasuksi müüakse komplektina, kuhu kuulub uks, leng, lukk ja käepide. Klaasuste HOPPE käepidemeid meilt eraldi osta ei saa.

 

Paigaldus ja hooldus

Kuidas vahetada siseukse käelisust?
Siseukse käelisust saab vahetada ainult sümmeetrilistel mantelustel ning sirge servaga ustel. Monteerige leng kokku vastavalt soovitud käelisusele! Kõikide siseuste lukud on paigaldatud parema käe ukse lukuna. Sümmeetriliste manteluste korral eemaldage lukk süvisest, pöörake lukku 180⁰ ja kinnitage lukk süvisesse tagasi. Seejärel tõmmake tuuleriiv välja ja pöörake seda 180⁰.

Sirge servaga ukse käelisuse muutmiseks tõmmake luku tuuleriiv välja ja pöörake seda 180⁰.

Kas ma saan ust ise lühemaks teha?
Uksi ei tohi ise lühemaks teha, kuna kõik konstruktsioonilised muutused kahjustavad ust ja avaldavad negatiivset mõju ukse säilimisele ja funktsionaalsusele. Kui vajata standardist madalamat ust, tellige erimõõdus uks!

Millisele seinaavale sobib liuguks?
Liugukse mõõt on  925 x 2150 mm ehk see katab kenast seinaava suurusega 900 x 2100 mm. Matta Slide klaasliugukse mõõt on 950 x 2150 mm ning see katab seinaava 925 x 2100 mm.

Kui valgele siseuksele on tekkinud värvile vigastus, siis millega saan seda parandada?
Valge värvi toon on  NCS S 0502-Y ja me kasutame poolmatti alküüdvärvi.

 

Garantii

Mida garantii hõlmab?
Tulenevalt Võlaõigusseadusest kehtib ostutšeki alusel kõikidele meie toodetele pretensiooni esiamise õigus 2 aastat alates ostukuupäevast. Function välisustele kehtib ostutšeki alusel stabiilsusgarantii 12 aastat alates ostukuupäevast.

Garantii alla kuuluvad:

1)    toote konstruktsiooni materjalid

2)    toote viimistlusmaterjalid ja viimistlus (va viimistlusvalmis tooted)

3)    toote kujukindlus - pikikaardumine lubatud kuni 2 (kaks) mm ühe meetri kohta.

4)    tehase poolt paigaldatud furnituur

5)    transpordil tekkinud defektid tootel juhul kui need fikseeritakse toote üleandmise / vastuvõtmise hetkel ja transpordi on korraldanud Mentions company, not brand ning vastav märge kahjude kohta on tehtud toodete üleandmise / vastuvõtmise dokumendil.

Garantii alla ei kuulu:

1)    normaalne luku, hingede ja lävepaku kulumine.

2)    defektid, mis on tekkinud kemikaalidega kokkupuute tagajärjel.

3)    toote vale ladustamise tagajärjel tekkinud kahjustused. 

4)    toote kasutamisel tekkinud kahjustused (mehaanilised vigastused jms.).

5)    toote kahjustused ettenägematute asjaolude tõttu (vandalism, tulekahju, uputus jms.).

6)    toode, mida on mingil moel muudetud (hööveldatud, puuritud, saetud, freesitud, värvitud jne).

7)    kliendi poolt lisatud furnituuri tekitatud defektid.

8)    toode, mis on paigaldatud tootele mittesobivatesse tingimustesse (liigniiskus, suur temperatuuride erinevus jms).

9)    paigaldusvead ja/või reguleerimata toote kasutamisest tekkinud vead.

10) transpordil või ehitusel tekkinud kahjustused (muljumised, kriimustused, tahm, värvi- või pahtlipritsmed jms.).

11) hoone konstruktsiooni vajumisest tekkinud defektid

 

Mida teha kui tootel on ilmnenud puudus?
Vabandame, kui meie tootel on ilmnenud puudus! Veenduge, et antud puudus on kaetud tootjapoolse garantiiga ning pöörduge edasimüüja kauplusesse kust olete toote ostnud. Reklamatsiooni esitamine toimub ostutšeki alusel.

 

 

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada võimalikult meeldiv külastus. Kui nõustute nende kasutamisega, siis lihtsalt klõpsake jätkamiseks siia. Kui Te ei nõustu küpsiste kasutamisega, lugege siit küpsiste kasutamise põhimõtete ning küpsiste blokeerimise ja keelamise kohta. Küpsiste keelamise korral võib juhtuda, et veebisait ei tööta õigesti ja mõnele alale puudub juurdepääs.