Käelisus

Ust tellides on vaja teada ukse soovitud avanemissuunda. Ukse käelisust määratakse seistes ukse avanemise pool ja avades ust enda suunas.

Vasaku või parema käe uks?

Parema käe uks - vaadates ust avanemise poolelt jäävad parema käe ukse hinged paremale poole ja käepide vasakule poole. Ust saab avada parema käega.

Vasaku käe uks - vaadates ust avanemise poolelt jäävad vasaku käe ukse hinged vasakule poole  ja käepide paremale poole. Ust saab avada vasaku käega.

Katisyys_Oven_katisyys_vasen

Vasaku käe uks

Katisyys_Oven_katisyys_oikea

Parema käe uks

 HANDRipphingedel tooted ei ole universaalse käelisusega ning neid tellides on vaja märkida sobiv käelisus. Sellised tooted on meie kataloogides ja hinnakirjades märgitud piktogrammiga "KÄSI".

Valige alati sobiv käelisus tellides

  • välisuksi
  • rõduuksi
  • aiamajauksi
  • tuletõkkeuksi

Siseuste korral juhinduge ukselehe tüübist - kas tegu on manteluksega või sirge servaga uksega. Saunauksi ja SPA klaasuksi on meie tootevalikus nii universaalse käelisusega kui ka ebasümmeetrilisi.

PICK_rebated

  Mantelservaga sümmeetrilised uksed on universaalse käelisusega, sama ust saab monteerida ja kasutada nii vasaku kui parema käe uksena.  Mantelservaga ebasümmeetrililste siseuste korral on vajalik märkida tellimusel soovitud käelisus. Meie ebasümmeetrilised manteluksed, millel on vaja märkida käelisus, on kataloogides ja hinnakirjades märgitud piktogrammiga "KÄSI" HAND

 

Katisyys_epasymmetrinen_ovi

Ebasümmeetriline uks

Katisyys_symmetrinen_ovi

Sümmeetriline uks

Mantelservaga siseukse luku käelisuse vahetamine


Siseukse luku käelisust saab vahetada lihtsalt.

INT_DR_rebated_change_hand_1 INT_DR_rebated_change_hand_2 INT_DR_rebated_change_hand_3 INT_DR_rebated_change_hand_4
1. Eemalda lukk süvisest 2. Pööra lukku 180⁰ 3. Kinnita lukk süvisesse 4. Pööra tuuleriivi 180⁰

 

 PICK_unrebated

  Sirge servaga siseuksed on universaalse käelisusega, ehk sama ust saab kasutada nii vasaku kui parema käe uksena.

Kõik sirge servaga klaasinguga siseuksed toodetakse vaikimisi vasaku käe uksena - seistes ukse avanemise suunas on uks vasakukäeline ja klaasi sile külg jääb ukse avanemise poolele.

Sirge servaga siseuksed on Snap-in hingedega, käelisuse vahetamiseks pöörake ukselehte ümber vertikaalse telje ning asetage lengi küljes oleva hinge keel ukse küljes oleva hinge avasse.

 INT_DR_snap_in                    INT_PH_snap_in

Sirge servaga ukse luku käelisuse muutmiseks tõmmake tuuleriiv välja ja pöörake seda 180⁰! Lukku ei ole vaja süvisest eemaldada!

INT_DR_change_hand_2014

  Siseustel on lukk 2014. Lukul saab kasutada võtit (kuulub komplekti) või pöördsulgurit (WC-lukk). Pöördsulgur ostke koos käepidemega!

INT_DR_install_handle

 

  Käelisuse vahetamine saunaustel ja SPA klaasustel


Saunauksed ja SPA klaasuksed (Välja arvatud Oksa ja Ornament mudelid) tarnitakse parema käe uksena (leng on koostatud parema käe ukse jaoks). Universaalse käelisusega saunaustel ja SPA klaasustel saab käelisust vahetada demonteerides lengi ja monteerides vasaku käe ukse lengina. Oksa ja Ornament mustriga saunauksed ja SPA klaasuksed ei ole sümmeetrilised, tellimust esitades palume märkida sobiv käelisus!

Sauna_DR_change_hand

 

 

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada võimalikult meeldiv külastus. Kui nõustute nende kasutamisega, siis lihtsalt klõpsake jätkamiseks siia. Kui Te ei nõustu küpsiste kasutamisega, lugege siit küpsiste kasutamise põhimõtete ning küpsiste blokeerimise ja keelamise kohta. Küpsiste keelamise korral võib juhtuda, et veebisait ei tööta õigesti ja mõnele alale puudub juurdepääs.