CE-märgistus

CE-märgise ajalugu ulatub tagasi aega, mil asutati Euroopa vabakaubanduspiirkond. Selleks, et kaitsta tarbija huve, leppisid poliitilised osapooled kokku kehtestada toodetele ühtlustatud standardid, mis hõlmaksid ohutus-, tervise- ja keskonnakaitsealaseid nõudeid. CE-märgis on tootele omistatud viide, mis tõendab, et toode on valmistatud vastavalt nendele Euroopa Liidu poolt kehtestatud nõuetele.

Aegade jooksul on kehtestatud väga palju erinevaid ühtlustatud standardeid ja sellekohane CE-märgis on nüüdseks enamikule tarbijatest tuttav nii mänguasjadelt kui ka elektroonikatoodetelt. Ehitusmaterjalid on uus tooterühm, millele on välja antud ühtlustatud standardid ning sellest tulenevalt kehtestatakse nüüd ühtlustatud nõudeid ka erinevatele üksetüüpidele.

 

JELD-WEN ja CE-märgis

Olles rahvusvaheline laia sortimendiga uksetootja, jälgib JELD-WEN standardimaailma arenguid ja kooskõlastusi suure tähelepanuga, eesmärgiga olla esimeste seas, kelle toote tehnilised omadused on kooskõlas  Europa Liidu määrustega.

Hetkel katab harmoneeritud standard vaid meie välisuste valikut, millelt võib leida vastava CE-märgise.

CE-märgis annab tarbijale garantii, et märgistatud toode vastab Euroopas kehtestatud nõuetele ning  täidetud on ka vastavas liikmesriigis kehtivad erinõuded.

CE-märgis viitab Toote toimivusdeklaratsioonile, kus on välja toodud tootele omistatud väärtused vastavalt testi tulemustele.

Kui toode on CE-märgistatud ja tooteinfo on kättesaadavaks tehtud, võib klient kindel olla deklareeritud toote omadustes, sest kohalik turujärelvalve kohustus on tootjaid ja importijaid nõuete täitmise osas pisteliselt kontrollida.

JELD-WENI välisukselt leiab CE-märgise, mis viitab toimivusdeklaratsiooni numbrile ja selle allalaadimise asukohale.

Toimivusdeklaratsiooni saad alla laadida siit.

Soovitame CE-märgist ukse küljest mitte eemalda, või enne kleebise eemaldamist ukse toimivusdeklaratsioon välja printida.

Me kasutame küpsiseid selleks, et meie veebilehe külastamine oleks võimalikult meeldiv. Veebilehe kasutamist jätkates, kaasa arvatud maandumislehele jäämisega, nõustute küpsiste kasutamisega.