Valides valget ust: 50 valget varjundit

Kas olete kunagi mõelnud, et valge värvitooni valimine võib osutuda keeruliseks ülesandeks? Ka valgete uste soetamisel on õige tooni valimine väga tähtis, aga see ei pruugi olla sugugi lihtne ülesanne, kuna olemas on palju erinevaid valge varjundeid.
Sageli on meie eluruumide seinte, aknaraamide ja uste värvimisel kasutatud erinevaid valgeid toone, pole olemas ühte ja ainsat valget.

Anname kolm nn rusikareeglit, mis aitavad valida just seda õiget valget:

JELD_WEN_kevytpeiliovi _Style _42_ja _levike _satiinilasi _kranssi

1. Olge detailidega tähelepanelik


Kui soovite sisekujunduses kasutada vaid valget, on oluline, et uksed, aknad ja liistud sobiksid ka seina värvitooniga. Kõikjal sama valge tooni kasutamine annab teie kodule stiilipuhtuse. Kui soovite vaheldust, võite küll valida sama valge värvitooni, kuid täiendada seda erinevate läikeastmetega.

JELD_WEN_massiivipeiliovi _Craft _101_miljoo1


2. Kasutage värvikoode


Kuna võib olla üsna keeruline eristada ühte valget tooni teisest, siis parima tulemuse saavutamiseks kasutage kindlasti värvikoode. Erinevad tootjad kasutavad standardina erinevaid valge värvi toone. Sageli on uste, akende ja liistude värvimisel kasutatud valget värvikoodiga NCS S 0502-Y ehk ”puuvilla-valget”, üldlevinud toon on ka ”puhas valge”: NCS S 0500-N.


Meie uksed on standardina NCS S 0502-Y valget tooni, samas pakume uksi ja lenge pea kõigis NCS S-värvitoonides. Seega, et kogu ruum saaks ühesugune, soovitame välja selgitada seinte ja akende värvikoodid ning vastavalt sellele tellida sobivas toonis uksed ja lengid. Vajadusel saab värvikoodi kontrollida värviskanneriga, mida kasutatakse värvipoodides.

JELD_WEN_Stable _massiivilaakaovi _miljoo _410_Mikko _Ala _Peijari _a


3. Sobitage värvid oma kodu stiiliga


Kuna mõned värvitoonid sobivad kokku paremini kui teised, tuleks ka valge värvi kasutamisel arvestada kogu ruumi üldise värvigammaga. Kui teie kodus on palju sooje ja ka tumedamaid toone, siis valige ”puuvilla-valge” (NCS S 0502-Y), mis on pisut kollaka alatooniga. Kui pigem on kasutatud heledaid, neutraalseid, puhtaid ja külmi toone, siis soovitame ”klassikalist valget” (NCS S 0500-N). Kui te pole oma valikus kindel, siis küsige julgelt nõu sisustus- ja ehituspoodidest.


Võib-olla polegi valge üldse see õige toon? Meie uksi ja lenge on võimalik tellida pea kõigis NCS S värvitoonides - mustast kuni heledate pastelsete toonideni. Valik on teie.

 Unique -massiivikehysovi -501-Omakotivalkoinen1

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada võimalikult meeldiv külastus. Kui nõustute nende kasutamisega, siis lihtsalt klõpsake jätkamiseks siia. Kui Te ei nõustu küpsiste kasutamisega, lugege siit küpsiste kasutamise põhimõtete ning küpsiste blokeerimise ja keelamise kohta. Küpsiste keelamise korral võib juhtuda, et veebisait ei tööta õigesti ja mõnele alale puudub juurdepääs.