Must on uus valge – seda ka uste puhul

mustat-sisaovet-artikkeli

Mustad uksed muutuvad Põhjamaade sisustuses üha levinumaks.

Põhjamaade sisekujundus on endiselt tugevalt minimalistlik ja värvide kasutuses tagasihoidlik. See kajastab üldist Põhjamaade stiili. Nüüd on aga tekkimas uus trend: musta värvi uksed.

Juba aastakümneid on Skandinaavia stiil olnud valge: valged seinad, valge mööbel, valge köök ja valged uksed. Aga alanud on muudatuste aeg. Musta värvi uksed on muutumas üha populaarsemaks sisekujunduselemendiks.

Paljud peavad uksi üldehitusmaterjaliks, mis peaksid olema tagasihoidlikud ning mis ärataks võimalikult vähe tähelepanu. Alles viimastel aastatel on hakatud aru saama, et uksed võivad mängida suuremat rolli: üha enam on lubatud ustel erineda ülejäänud sisustusest nii värvide kui mustrite poolest.

Uks mõjub siseruumides jõulise vahendina

Musta värvi ust  saab kasutada ka sisekujunduselemendina. Näiteks kui mõlemad, nii välis- kui ka siseuksed on musta värvi, võivad nad töötada kodusisustust ühendava ühtse joonena. Olgugi, et valged uksed sobivad heledate seintega, eristub must värv toas või korteris.

”Musta värvi uks muutub üha enam sisustus-tooteks ja võib tõesti kaasa tuua värskendavat elegantsi. Kuna uksi on saadaval erinevates stiilides, sobivad musta värvi uksed nii klassikalisele kui ka kaasaegsele maitsele” ütleb JELD-WEN´i Põhja-Euroopa müügidirektor Peter Sejling.

JELD-WEN usub, et kasvav huvi musta värvi uste vastu ei lõppe veel niipea.

”Nõudlus JELD-WEN´i musta värvi ukse järele on suur, olgugi, et sisekujunduses on trendiks jätkuvalt heledad lahendused. Musta värvi välisuksuks sobib erinevat tüüpi majadele, andes kogu üldmuljele nii vägevust kui ka stiilsust ning annab maja sissepääsule tugevamat rõhku kui teised värvitoonid.” ütleb Sejling.

Vihjeid kaalumaks kasutada musta välisust:

• Mõelge, kas päike paistab teie välisuksele. Must uks soojeneb kiiresti.

• Välisukse sisemise ja välimise külje värv võib olla erinev.

• Lisaks värvile arvestage ka palun ukse vargakindluse, energiatõhususe, tule- ja heliisolatsiooni ning lukustussüsteemiga.

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada võimalikult meeldiv külastus. Kui nõustute nende kasutamisega, siis lihtsalt klõpsake jätkamiseks siia. Kui Te ei nõustu küpsiste kasutamisega, lugege siit küpsiste kasutamise põhimõtete ning küpsiste blokeerimise ja keelamise kohta. Küpsiste keelamise korral võib juhtuda, et veebisait ei tööta õigesti ja mõnele alale puudub juurdepääs.