Ajalugu

JELD-WEN asutati 1960. aastal, mil Ameerika ettevõtja Richard Wendt ostis Oregonis 15 töötajaga saeveski. Täna tegutseb ettevõte Põhja-Ameerikas, Euroopas ja Austraalias kokku 22 riigis. JELD-WEN koosneb ligikaudu 150 divisjonist, mis annavad tööd kokku enam kui 20 000 inimesele.

2010. aastal tähistas JELD-WEN 50 aasta möödumist oma tegevuse alustamisest, korraldades sel puhul kõikjal maailmas mitmesuguseid kohalikele kogukondadele mõeldud üritusi.

JELD-WEN alustas tegevust pea sajand pärast seda, kui esimene Wendti perekonna liige lahkus Saksamaa Mecklenburgi linnast ja siirdus uude maailma. Seetõttu võib JELD-WEN'i Ameerikast Euroopasse tagasipöördumist pidada sündmuste loomupäraseks jätkuks.
JELD-WEN sisenes Euroopa turule 1993. aastal. Sellest hetkest alates on JELD-WEN sel kontinendil pidevalt kasvanud ja endaga erinevaid tootemarke liitnud. 2006. aastal ostis JELD-WEN Taanist pärit ja Euroopa suurimate uksevalmistajate hulka kuuluva ettevõtte Vest Wood.

Ettevõtte tooteid turustatakse globaalselt JELD-WEN kaubamärgi all koos mitmete kohalike turgude juhtivate kaubamärkidega nagu Swedoor® ja DANA® Euroopas ning Corinthian®, Stegbar® ja Trend® Austraalias.

Skandinaavias, Soomes ja Baltimaades müüakse JELD-WENi tooteid Swedoor kaubamärgi all.

 

Maailmankartta

See veebisait kasutab küpsiseid, et tagada võimalikult meeldiv külastus. Kui nõustute nende kasutamisega, siis lihtsalt klõpsake jätkamiseks siia. Kui Te ei nõustu küpsiste kasutamisega, lugege siit küpsiste kasutamise põhimõtete ning küpsiste blokeerimise ja keelamise kohta. Küpsiste keelamise korral võib juhtuda, et veebisait ei tööta õigesti ja mõnele alale puudub juurdepääs.